Aktivity na Dedovke

Lyžovanie a snowboarding. Lyžiari a snowboardisti majú k dispozícii v časti Dedovka tieto zjazdovky a dopravné zariadenia:
Zjazdovky: Košariská I (1300 m)- modrá , Košariská II (1400m) - červená, Hrebeňová (600m)- modrá, Grúnik (450m)- čierna.
Dopravné zariadenia: Štvorsedačka /1200m/, Grúnik TLV-12 /450m, Na hrebeni BLV-2 /600 m/.
Pre snowboardistov je v tejto časti počas zimy k dispozícii aj snowpark, s rejlmi a skokom.
 
Bobová dráha Hlavnou atrakciou letnej sezóny je samozrejme bobová horská dráha od firmy Wiegand. Štart bobovej dráhy je vpravo od vrcholovej stanice lanovky na Dedovke pri budove garáže vozíkov bobovej dráhy. V tejto budove je takisto aj pokladňa a malé občerstvenie. Bobová dráha je v prevádzke aj počas zimnej sezóny. Dĺžka bobovej dráhy je 1300 m. Dá sa na nej dosiahnuť rýchlosť cez 40 km/hod. V zime aj viac.
    Celá bobová dráha je konštruovaná s prihliadnutím na maximálnu bezpečnosť, rýchlosť vozíka si regulujete sami, pričom jeho maximálna rýchlosť je technicky prispôsobená na 40 km/h a vozík počas celej jazdy nemôže opustiť trať a ste k nemu pripútaný bezpečnostným pásom. Vozíky sú dvojmiestne, pričom sa na nich môžu viezť aj dve dospelé osoby. Video s bobovej dráhy.
Lanové centrum Nástup na lanový park, alebo opičiu dráhu ( ako chcete ) je taktiež na vrcholovej stanici Dedovky a je určený pre všetkých nad 150 cm výšky. Je to vlastne dráha pozostávajúca z niekoľkých druhov prekážok, ktoré treba prekonávať vo výške od dvoch do štyroch metrov nad zemou medzi stromami. Istenie prebieha na záchrannom lane v horolezeckej sedačke. Každý návštevník dostane pred absolvovaním dráhy riadnu inštruktáž a na celú trasu bude mať dohľad skúsený inštruktor. Pre deti do 150 cm je určený Small Monkey Way s prekážkami do výšky 30 cm nad zemou. Na detskom okruhu je pripravených 8 prekážok, lanová pyramída a lanový tunel. Tento detský park je bezplatný.
 
Zjazd na bicykloch patrí na Dedovke medzi adrenalínové športy. Štart zjazdu začína nad Chatou AVC, pokračuje popod vlek BLV na hrebeňovej. Pred nástupnou stanicou BLV odbočuje doprava do lesa. V lese pokračuje po pravej strane zjazdovky Košariská I, kde sa nachádza niekoľko skokov. Pod bufetom Snežienka prechádza cez zjazdovku Košariská I, obchádza chatu Barbara a poza chatu Čučoriedka prechádza strmý zjazd okolo zjazdovky Košariská2. Nad správou strediska prechádza do najprudšieho úseku, ktorý je zakončený skokom popod sedačku Dedovka a končí pri Bufete u Medveďa. Každoročne sa tu jazdia preteky slovenského pohára. Trať obsahuje množstvo prírodných prekážok. Bola dotvorená umelými skokmi, klopenkami. V čase dažďov je trať veľmi náročná. V čase sucha prašná . Prechádza z trávnatej plochy do lesného porastu, prechádza asfaltom, náročným koreňovým systémom so skalami. Vývoz bicyklov na sedačke Dedovka je možný.  
 

Aktuality

 

V Dedovke stredisko Snowparadise vybudovalo Nové automatické zasnežovanie na zjazdovke Košariská I.